Project by Venari Venti

Zwierzęta od zawsze mnie otaczały. Będąc dzieckiem wraz z rodzicami adoptowaliśmy ze schroniska najpierw psa w typie jamnika, a później mieszańca dobermana z chartem.

Po ich śmierci moja mama zgodziła się na psa, ale tylko pod warunkiem, że będzie to "Labrador" , jeszcze wtedy nie zdawałam sobie sprawy jak ważne jest wybranie hodowli, która jest zrzeszona w ZKwP FCI . Efekt był taki, że Brutus był psem w typie Labradora , ale nigdy tej decyzji nie żałowałam - to był najcudowniejszy pies, taki który trafia się nam raz w życiu.

Zmarł w listopadzie 2017 roku - żył 12.5 roku.

W międzyczasie do naszego stada dołączyła Salma - Dolbia L'AMOUR , suczka wzięta już z hodowli zrzeszonej w ZKwP FCI.

2 lata po śmierci Brutka zamarzyłam mieć drugiego psa, była to już tylko kwestia wybrania rasy. Zawsze z tyłu głowy miałam grupę VII , a dokładnie wyżła niemieckiego, pointera ,a później wyżła węgierskiego.

Po długiej analizie charakterów i obserwacji hodowli w Polsce, wybór padł na Wyżła Węgierskiego Krótkowłosego.

Docelowo suczka, którą kupię miała być założycielką mojej hodowli, o której marzę od bardzo dawna

Znalazłam kilka hodowli, ostatecznie wybrałam Rudą Szatę  - Alicja i Błażej to wspaniali ludzie, dzielą się swoją wiedzą, mogę na nich polegać  i obdarowali mnie piękną suczką o cudownym charakterze.

Fascynuje mnie szkolenie psów  myśliwskich, wraz z Egri aktywnie uczestniczymy we wszelkiego rodzaju warsztatach i szkoleniach grupowych, które kładą nacisk na użytkowość psa myśliwskiego.

Zapraszam do śledzenia naszej strony.